Patarimai

Drabužiai Pietryčių Azijoje

 1. drabužiai nemedvilniniai (cotton) o greit džiūstantys iš  spec. sintetikos aš ją vadinu kosminės technologijos: marškinėliai glaudės,kelnės,bridžai .Dažnai tenka skalbti,o neplauti -pelyja
 2. apsisaugoti nuo šalčio (kondicionierius visuose busuose ) t-18C-šalis,skraistė
 3. batai spec bukanosiai Keen,Merriel… aišku norisi “vietnamkių-bet su jom tik į pliažą.
 4. ir būtinai kai ką ilgomis rankovėmis ir nuo saulės ir  šventykloje
 5. Kremas nuo saulės ypač nosiai-(pvz ji pas mane svyla daugiausiai)kremą geriausiai pasiimti nes čia jis fantastiškom kainom 16EUR
 6. galvos apdangalas nežaislinis(dažniausiai galima nusipirkti vietoj.
 • Atsargiai Azijos masažo salonuose
kai jūs nirvanoje jums pradeda siūlyti papildomus tepalus,jogurtą,medų ir tt ir masažo kaina nepastebimai pakyla 2k gal iki 40$ Ypač Kinijoj.
Aišku tuo kol kas Mianmaras kelią šypseną.pvz 1val masažo kaina -2000MMK(1.5$).Jie duoda atsigerti buteliuką vandens 300ml 500MMK-Iprasta kaina 3k mažesnė Ir masazistai džiaugiasi uždirbę papildomą $ .Aš irgi nepykstu gavęs masažą už 2.0$ už 2val.O masažas gana kokybiškas.Jame daugiausia tajų (tailandieciu) masažo elementų,daug dirbama pėdomis ir alkūnėmis didele jėga,kadangi nuo moulmein iki Tailando 200km.Yra ir tuina kiniškos masažo elementų.Iki šiol pigiausia mano rasta kaina buvo Vietname Nhatrange uz 7$.Taigi skubėkite.Tiesa ypatingų higienos normų laikymosi neieškokite.
Bali masažas Balinese nuo 75000(5 eur)
 • Kaip praėjo noras įsigyti pigių rubinų..

Mianmaras vienas stambiausių brangakmenių kasybos centras pasulyje Tai kaipgi nenueisi
Jade Market .Didžiulė aptverta teritorija Čia juos šlifuoja ir parduoda
daug rimto akmenų verslo atstovų(foto nepageidauja) Mėgėjai nelabai reikalingi.
Daug žvilgsnių JAKUDZIŠKŲ.
Jaučiausi kažkaip nejaukiai.Tuo labiau, kad bendraujant su vietiniais supratau ,kad garantiją ,kad nusipirksi tikrą nefritą ar rubiną duoda tik oficialus sertifikatas. Problema ta,jog rubinai būna dviejų rūšių: oficialūs kraujo spalvos Mianmaro-brangūs ir Mozambiko(Afrika)-kaitinti aukštoj temp.- pigūs.O atskirti juos gali tik super specialistai.
Kaip ir nefritas (jade) gaminamas pigiai iš akmens miltelių ir dažų Kinijoje.
O tikrus rubinus rankiniu būdu gauna MOGOK rajone už 200km nuo čia.
Kad ten patekti būčiau turėjęs laukti specialaus leidimo(permission) 2sav.Bet ir ten siūlo tų pigių mozambikiškų.Patys birmiečiai perka tik su sertifikatais .O šiaip visur karaliauja kinai nuo seno.

 • svarbiausia būti lanksčiam (flexible) dėl maršruto neįsispraust i griežtus rėmus.Atvykus į vietą,dažnai  norai pasikeičia.
 • Svečių namai (gesthausas) ar 4-5 žv. viešbutis.

Jei norit jausti tikrą gyvenimo pulsą(o dėl ko mes keliaujam) bendrauti su vietiniais,nes dažniausiai gesthouso savininkai  būna šeimos nuosavybė.Dėlko gesthausas ar hostelis negauna daugiau žv. nes netitinka griežtų reikalavimų: dėl autobusų privažiavimo,liftų.

Jie dažniausiai būna gerose turistinėse vietose ,senamiestyje,siaurose gatvelėse.Jūs gaunate glaudų kontaktą su vietiniais taippat kitais turistais.

Ką gauna 5žv.Uždara sterilią teritoriją,saugią teritoriją,dažniausiai su baseinu .Bet dėl ko mes keliaujame ?,kad ištyrinėtume naujus baseinus ar kad pasinertume į naują šalį ir rastume savo tikrąjį aš

Apie high season low season.

 1. Laikotarpiai kai būna daug turistų ar mažai.
  Azijos šalyse klimatas priklauso nuo musonų vėjų ,atnešančių lietų ir gausų.Dažniausia tai prasideda gegužę, pasiekia maksimumą liepą .O poto lietūs mažėja.Ypač spalį, lapkritį .Bangos tuo metu būna didokos(rough ocean)Kol galiausiai nuo gruodžio pradžios visai pranyksta ir beveik nelyja iki vos ne balandžio.Tada skaitosi high season -geras oras be lietaus- saulė stabiliai šviečia t-32C vanduo irgi panašiai kokie 29C.Bangos nedidelės.O high season mūsų laimei skaitomas tik kokios gruodžio 10 iki sausio 10. Tada sukeliamos kainos keturgubai ir viešbučių ir maisto ir paslaugų pvz ayurvedinio masažo. Taigi mes galim pasirinkt low season -lapkritą sausio pusę pusę,vasarį,kovąAišku kiekviena pietryčių Azijos šalis turi savų niuansų dėl klimato ir musonų. Kaip mūsų Lietuvėlės klimatas keičiasi taip ir čia.Aš galiu kalbėti apie pajūrį: Indijos pietūs (Kerala,Tamilnadu,Karnataka,)Tailandas (pataja) JAV (Florida key west)Mianmaras, Kambodža,Vietnamas(Nhatrangas),Saigonas
  Hainanis (Kinija),Bali(Indonezija)-ne nuvalkioti Kuta,Sanuras,Seminjakas,bet dar tik pražystantis Šiaurė Amedas ,Tulambenas.
  Bali veikia dar ir pinigingi australai pvz čia high season yra liepa rugpjūtis ,kai pas australūs tai žiemos mėnesiai.Ir jie pasileidžia į Balį.
  Patikėkite gera būti low season metu.Turistų mažiau. Snorkelinimo(paviršinio nardymo vietos- be dujų baliono)vietos neperkrautos.Kambariai nuomojami su nuolaida ,maistas taip pat pigesnis.(pvz barakuda su ryžiais daržovėmis 30000IDR apie 2$ @ia Bali.Kerala( Indija žuvies kiek daugiau bet jau ir kaina 5$.@ia j8s gaunat šviežią žuvį tuną barakuda ar butterfish,ar mantą -ypač baby manta.Dar geriau pirkti tiesiai iš žvejų.
  Kam tinka Pietryčių Azija:
  Tiems kas mėgsta šilumą,
  Šiltą vandenį kaip baseine
  šviežią žuvį
  egzotinius vaisius:durianas ,mangustinas ,rambutanas,snake fruit,papaya,gurd
  Bet jei jums gera Lietuvos ežere tada geriau važiuokit į Italiją.

Būkite lankstūs,Nusibrėžkite pagr,kryptis bet palikite lnkstumą

visose Azijos šalyse į turistus žiūrima kaip į vaikščiojančius bankomatus.

būnant ypač Mianmare baltieji turite atsiminti,kad pastoviai būsite pastovaus dėmesio zonoje.Ypač kaimiškuose ar mažiau turistiniuose regionuose.Visi prašys leidimo nusifotografuoti kartu ,dažniausiai iškarto pristato 10 klientų.Juk šalis apie 60metų buvo izoliuota.
DABAR SKRISTI GALI KIEKVIENAS..

Maždaug toks- AIRASIA Šūkis
Ir iš tikrųjų- maždaug 6val kelione iš Yangon(Mianmar) į Denpasar(Indonezija) kainuoja 100$ .6val skrydis europinemis avialinijomis ko gero 3k brangesnis.Indijoje už 100$ skrisite 4val.JAV-3VAL.Tik reikia pridėt ,kad galimas tik rankinis bagažas 7kg taippat laptopas ir kamera ir skėtis

AGODA gera gesthausų svetainė

Nu tovarishchei! Pasaulis yra nupezes! Visi laukia high season ,o jo kaip ner taip ner…. stovi pustushciai gražūs kotedžai Indijoje Vietname,Bali, china, kambodza,š rilanka ,birma.kreipkites -panaudosime prastovas gerose vietose ,t+32,koralai ,spalvotos z uvytes ,vaizdas į ocean.zuvis po 2$ porcija ,ir tt zhodziu heaven eden

kam spyneles ant kuprines?

Daug situacijų, kai priduodam trumpam savo bagAŽĄ :parduotuvei,muziejuje ir tt

floridadrone_pro

%d bloggers like this: